HÜDA-PAR Lideri Yapıcıoğlu’ndan Tartışma Yaratacak Sözler

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 14 Mayıs akşamı için seçmenlerine uyarıda bulundu. Yapıcıoğlu, ‘Eğer fark az olursa şimdiden kendinizi hazırlayın’ dedi. 

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere AK Parti listelerinden giren HÜDA-PAR’ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Batman’da bir toplantıya katıldı. Yapıcıoğlu burada yaptığı konuşmada, 14 Mayıs seçimlerini ‘100 yıla damgasını vuracak bir seçim’ olarak değerlendirdi.

“Sandıklara sahip çıkalım”

Hiçbir oyun heba olmaması gerektiğini söyleyen Yapıcıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Erdoğan ne kadar yüksek oy alırsa muhalefetin bazı hevesleri var, o heveslerin kursakta kalması adına biz iyi bir iş çıkarmış olacağız. Çünkü bir değil birden fazla şeyleri var. Şimdiden zemin hazırlıyorlar. Eğer fark az olursa inşallah diyoruz ki birinci turda bitecek ama fark az olursa şimdiden kendinizi hazırlayın. Mutlak surette onlar yapabilecekleri bütün hileleri yapacaklar ama kaybedeceklerinde onlar hile yaptı diyecekler. Hele hele fark çok küçük olursa bir de ortalığı karıştırmak için fırsat kollayacaklar. 

Bu fırsatı onlara vermemek lazım. Ortalığın karışması herkese zarar verir. Ama onlar gözü karartmışlar, bu fırsatı onlara vermemek adına olabilecek en yüksek bir oy oranıyla bu işi başarmak için diyoruz ki lütfen bir oy bir oydur. Hiçbir oy heba olmamalı, hiçbir oy boşa gitmemeli. Sandıklara sahip çıkalım. Sandığa giden oyun milletimizin iradesinin olduğu gibi sandıktan çıkması için de dikkatli olalım, uyanık olalım.’ 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir