Canan Karatay’ın favori ikilisi! Her sabah 1 kaşık içeni turp gibi yapıyor, ömrü uzatıyor

Dengeli ve düzenli beslenme tavsiyeleriyle akıllarda yer edinen Canan Karatay, bu kez enerji deposu olacak bir başka karışımdan bahsetti. Karatay’ın önerdiği basit karışım, güne zinde başlamak için oldukça etkili.

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte salgın hastalıklar ve soğuk algınlığı olan kişilerin sayısı yükselmeye başladı. Bu nedenle birçok kişi sağlıklı besin takviyeleri tüketmeye başladı. Bağışıklık güçlendiren pek çok alternatif tüketiliyor.

Prof. Dr. Canan Karatay’ın önerdiği karışım, yalnızca zeytinyağı ve limondan oluşuyor. Karatay, evden eksik etmediğimiz bu iki malzemenin insan vücudunu turp gibi yaptığını söylüyor.

1 kaşık zeytinyağının üzerine limon sıkıp her sabah tüketirseniz, karaciğer problemleriniz zamanla ortadan kalkabilir. Bu karışım sayesinde biriken toksinler atılır ve zinde olabilmek çocuk oyuncağı haline gelir. Karışımın tek püf noktası ise düzenli tüketmeniz gerektiği.

Zeytinyağı ve limon ikilisi karaciğerin rahatlamasını sağlarken bir yandan gözlerde oluşan torbacıkların hafiflemesine yardımcı olur. Karaciğerde oluşan toksinlerin atılmasını sağlar.

Böbrek taşı veya safra kesesi gibi problemlerden muzdaripseniz, mutlaka bu karışımdan tüketin. Zeytinyağı ve limon karışımı böbrek taşı probleminin çok daha hafif geçmesini sağlar.

İkili, beyin fonksiyonları üzerinde de etkili bir ilaç görevi görüyor. Düzenli tüketmeye başladığınızda alzheimer hastalığı ve diğer ruhsal rahatsızlıklardan korunmaya yarıyor. Daha güçlü bir hafıza için limon ve zeytinyağı tüketebilirsiniz.

Her ikisi de ayrı ayrı birer şifa kaynağı olan limon ve zeytinyağı birleşince faydalarını da ikiye katlıyor. Zeytinyağında bulunan mineraller ve limondaki c vitamini oranı, daha sağlıklı bir cilt ve vücut sağlığını gözler önüne serebilir.

Zeytinyağındaki sağlığı olumlu yönde etkileyen yağ asitleri kandaki lipid seviyesini dengeler. Limonla birleşen zeytinyağı da kolesterol seviyesini dengelemeye yarar. Kötü kolesterolü düşürerek kalp ve damar sağlığının korunmasında ektili olur.

Limon ve zeytinyağı ikilisi cilde sürüldüğünde de etkili faydaları görebilmek mümkün. Zeytinyağının içinde bolca bulunan E vitamini ve limondaki C vitamini birleştiğinde, cilt için harika bir nemlendirici elde etmiş olursunuz. Cilde sürüldüğünde nem ve kırışıklığın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu etkili karışım kilo verme aşamasındaki kişiler için de etkili bir ilaç görevi görüyor. Yüksek insülin direncini dengeleyen zeytinyağı ve limon ikilisi yeme bozukluklarını ortadan kaldırır. Bu sayede kilo vermenizi sağlar. Zeytinyağı ve limonun bu etkilerinden faydalanmak için her sabah aç karnına 1 kaşık tüketmeyi ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir