Eski Sevgilisine Şiddet ve Şantaj İddialarıyla Yargılanan Batuhan Karacakaya Hakimin Yanından Gülerek Çıktı

Geçtiğimiz gün katıldığı bir röportajda Acun Ilıcalı yorumuyla gündeme gelen Batuhan Karacakaya, bu yılın ilk aylarında eski sevgilisi Ayşe Aslanpay’ın iddialarıyla ‘şiddet’ konusunda gündemi sarsmıştı. Mart ayında gerçekleşen olayın ardından bugün duruşma görüldü. Karacakaya’nın hakimin yanından gülerek çıktığı fark edildi.

Aşk-ı Memnu’nun Bülent’i olarak tanıdığımız Batuhan Karacakaya, yıllardır ekran önünde olan isimlerden bir tanesi.

Çocukluğundan beri pek çok dizide rol alan Karacakaya, Son olarak katıldığı Survivor programı ile seyirci karşısına çıkmıştı. Başarılı performansı ile o dönemlerde de dikkat çekmişti.

Bir süredir hiçbir projede yer almayan Karacakaya, geçtiğimiz gün katıldığı bir programda Survivor ve Acun Ilıcalı hakkında bir takım açıklamalar yapmasıyla dikkat çekmişti.

Haberler.com’un YouTube kanalına konuk olan ünlü isim, ‘Acun Ilıcalı, parasını verdiği için herkese her şeyi söyleyebileceğini zannetti. İnsanlar, anneme söylenenlere susmamam gerektiği yönünde tepki gösteriyor.’ ifadelerine yer vermişti.

Bugün ise, Mart ayında yaşanan olay için mahkemeden çıkarken görüntülendi.

Hatırlamayanlar için Batuhan Karacakaya, sosyal medya fenomeni Ayşe Aslanpay ile aşk yaşıyordu.

İkili aşklarını sosyal medyada göstermekten çekinmedi. Hatta birlikte paylaşım yapmaktan oldukça keyif alıyorlardı.

Ardından Ayşe Aslanpay, Batuhan Karacakaya’nın kendisini darp ettiğini söyleyerek şikayetçi olduğunu açıklamıştı.

Bunun ardından Batuhan Karacakaya da Ayşe Aslanpay’dan şiddet gördüğünü söyleyerek, karşı dava açacağını paylaşmıştı. İkili sosyal medyada kozlarını paylaşmış, birbirlerini suçlayan sayısız paylaşım yapmıştı.

Birbirlerine şiddet uyguladıkları iddiasıyla mahkemelik olan ikili, sosyal medyadan sayısız video ve açıklama yapmaya devam ediyor.

Bunlardan bir tanesi de son olarak Batuhan Karacakaya’nın paylaşmış olduğu videoydu. Genç oyuncu videoda ‘Ben sevdiğim kadına, Ayşe’ye zarar verdim. Bunun için çok pişmanım. Bugün 15 Şubat bu videoyu şu yüzden çekiyorum; bugünden itibaren Ayşe’nin benimle alakalı herhangi bir fiziksel, hasarla alakalı herhangi bir konusu olduğunda beni bu video ile yargılatabilir. Bu videomu her yere de yayabilir.’ diyordu.

22 Mart 2023 tarihinde eski sevgilisi Ayşe Fatma Aslanpay’a “bana video çekeceksin” şeklinde ısrarda bulunduğu ve kendi yazdığı notu zorla okutarak video çektirdiği söylenen Batuhan Karacakaya’nın yargılama süreci başladı.

Duruşma bugün İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Eski sevgililer avukatlarıyla birlikte adliyedeki yerlerini aldı. Basın mensupları içeri alınmasa da, duruşmanın ardından Ayşe Fatma Aslanpay’ın salondan gözyaşları içinde çıktığı ve hiçbir açıklama yapmadığı görüldü.

Batuhan Karacakaya ise, “Çok güzel sürprizler var.” dedi.

‘Her şey çok güzel gidiyor. Suçlamaları kabul edecek bir şey kalmadı Allah’ın izniyle, inşallah ama çok güzel sürprizler var, yani güzel olacak her şey. Davanın şu anda ilki bitti, şu an benim için her şey güzel gidiyor. Onun dışında başka bir şey yok zaten. Güzel gidiyor, güzel sürprizlerimiz var inşallah.’

Hazırlanan iddianamede, Batuhan Karacakaya’nın arkadaşını arayarak “Ayşe’de video vardı, ben bu karıyı dövdüm, itiraf ediyorum videoda, şu an bir hesaptan bana mesaj atıldı” gibi ifadeler kullandığı yer aldı.

Karacakaya’nın müzik uygulaması üzerinden ‘bekliyorum gel, özlemedin mi, dön diyemedim’ şeklinde şarkı paylaştığı, Aslanpay’ın şüphelinin evine gittiği ve orada bulundukları sırada şüpheliye sahte bir hesaptan mesaj geldiği anlatıldı. Gelen mesajda ‘’Batuhan bu video sana 15 Şubat’ı hatırlatır, artık çok geç, bunu magazin ile paylaşırım’’ ifadelerine yer verildiği belirtilen iddianamede, bunun üzerine Karacakaya’nın arkadaşını arayarak ‘’Ayşe’de video vardı, ben bu karıyı dövdüm, itiraf ediyorum videoda, şu an bir hesaptan bana mesaj atıldı’’ şeklinde konuştuğu belirtildi. Hazırlanan iddianamede, daha sonra Karacakaya’nın Aslanpay’a dönerek ‘bu videoyu birine yaydın, buna çözüm üreteceksin’ dediği, bunun üzerine Aslanpay’ın evden gitmek istediği ancak Karacakaya’nın ‘bana video çekeceksin’ ısrarında bulunduğu ve yazmış olduğu notu okutarak zorla video çektirdiği aktarıldı.

Ayşe Aslanpay’ın iddiaları ve şikayetlerinin ardından, Batuhan Karacakaya’nın “şantaj” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir