Mesut Özil DAVA’nın reklam yüzü olabilir

Almanya’da Türk toplumunun, Müslüman toplumunun, azınlığın sesini duyurmak hedefiyle yola çıkan DAVA’nın reklam yüzü Mesut Özil olabilir.

AK PARTİ BAĞLANTISI İDDİASI

DAVA, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile bağlantılı olduğu iddialarıyla gündeme gelmişti. Söz konusu iddia DAVA Genel Başkan Yardımcısı Fatih Zingal tarafından “Erdoğan hükümeti veya başka hükümetlerle bağlantımız yok. Onlara ihtiyacımız da yok” sözleriyle yalanlanmıştı.

MESUT ÖZİL PARTİ YÜZÜ OLABİLİR

Alman Bild gazetesine demeç veren 53 yaşındaki Fatih Zingal’ın çarpıcı açıklamasıyla Mesut Özil iddiası gündemi hareketlendirdi. Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’in DAVA’dan siyaset sahnesine atılabileceği konuşuluyor.

Hazirandaki Avrupa Parlamentosu seçimlerine hazırlanan DAVA, partinin çalışmalarına Mesut Özil’i de reklam yüzü olarak dahil etmek istiyor. Genel Başkan Yardımcısı Zingal, bu süreçte Özil’den destek bulabileceklerini umduklarını belirterek “Harika biri olduğunu düşünüyoruz. Alman milli takımı için çok iş yaptı. Harika bir futbolcu, harika bir toplumsal figür” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir